Institutionen för musik, pedagogik och samhälle (MPS)

Prefekt Holgersson Per-Henrik
Studierektor ämneslärarutbildningen
Lidström Lena
Studierektor ämneslärarutbildningen
profilämnen
Ollén Björg
Studierektor 
Rasmusson Incca
Studierektor KPU Lind Maria
Programansvarig
musikterapi
Paulander Ann-Sofie
   
Backman Bister Anna Lektor i musikpedagogik
anna.backman-bister@kmh.se
08-16 18 29
Falthin Annika Fil.dr. i musikpedagogik
annika.falthin@kmh.se
Falthin Peter Doktorand i musikpedagogik
peter.falthin@kmh.se
Hagerman Frans Timavlönad lärare i musikpedagogik
frans.hagerman@kmh.se
Hammarberg Erika Adjunkt i musikteori
erika.hammarberg@kmh.se
Hammarlund Ingrid Timavlönad lärare i musikterapi
ingrid.hammarlund@kmh.se
Hassle Karin Adjunkt i didaktik
karin.hassle@kmh.se
Hogman Roland Timavlönad lärare i musik och samhälle
roland.hogman@kmh.se
Holgersson Per-Henrik Prefekt, lektor i musikpedagogik
per-henrik.holgersson@kmh.se
073-461 86 02
Hugardt Ambjörn Timavlönad lärare i musikpedagogik
ambjorn.hugardt@kmh.se
Hultberg Cecilia K. Professor emeritus i musikpedagogik
cecilia.hultberg@kmh.se
Huovinen Erkki Professor i musikpedagogik
erkki.huovinen@kmh.se
Kvissberg Filip Lektor i ensemblespel
filip.kvissberg@kmh.se
0736-54 09 04
Lidström Lena Studierektor, adjunkt i pianometodik
lena.lidstrom@kmh.se
0707-588 295
Lind Maria Studierektor
maria.lind@kmh.se
Lindberg-Thörnberg Ing-Marie Lektor i rytmik
ing-marie.lindberg-thornberg@kmh.se
070-758 82 92
Lindeborg Ronny Lektor i musikpedagogik
ronny.lindeborg@kmh.se
070-242 91 33
Ollén Björg Studierektor, adjunkt i blockflöjtsmetodik
bjorg.ollen@kmh.se
08-16 18 19, 072-146 07 82
Paulander Ann-Sofie Lektor i musikterapi
ann-sofie.paulander@kmh.se
Persson Mikael Doktorand i musikpedagogik
mikael.persson@kmh.se
Rasmusson Incca Studierektor, adjunkt i rytmik
incca.rasmusson@kmh.se
070-191 26 63
Rosenkull Bo Lektor i sångmetodik
bo.rosenkull@kmh.se
Thyrén David Lektor i musik och samhälle
david.thyren@kmh.se
Wedin Eva Lektor i rytmik
eva.wedin@kmh.se
Wirkkala-Malmqvist Päivikki Lektor i stråkmetodik
paivikki.wirkkala-malmqvist@kmh.se
Yondt Susan Adjunkt i piano
susan.yondt@kmh.se
070-220 98 07
Uppdaterad 2017-08-23