Kontakta MPS

Institutionen för musik, pedagogik och samhälle (MPS)

Prefekt Holgersson Per-Henrik
Studierektor ämneslärarutbildningen
Lidström Lena
Studierektor ämneslärarutbildningen
profilämnen
Ollén Björg
Studierektor 
Rasmusson Incca
Studierektor magister, master,
musikpedagogisk forskning
Thyrén David
Studierektor KPU Backman-Bister Anna
Programansvarig
musikterapi
Sandell Anci
   
Anterot Joakim Adjunkt i slagverksmetodik
joakim.anterot@kmh.se
070-727 08 31
Axel-Nilsson Helle Adjunkt i ergonomi
helle.axel-nilsson@kmh.se
073-691 55 23 
Backman Bister Anna Studierektor, lektor i musikpedagogik
anna.backman-bister@kmh.se
08-16 18 29
Blendulf Veneta Z Doktorand i musikpedagogik
veneta.blendulf@kmh.se
Falthin Annika Fil.dr. i musikpedagogik
annika.falthin@kmh.se
Falthin Peter Doktorand i musikpedagogik
peter.falthin@kmh.se
Hagerman Frans Doktorand i musikpedagogik
frans.hagerman@kmh.se
Hammarberg Erika Adjunkt i musikteori
erika.hammarberg@kmh.se
Hassle Karin Adjunkt i didaktik
karin.hassle@kmh.se
Hogman Roland Adjunkt i musik och samhälle
roland.hogman@kmh.se
070-758 27 85
Holgersson Per-Henrik Prefekt, lektor i musikpedagogik
per-henrik.holgersson@kmh.se
073-461 86 02
Hugardt Ambjörn Lektor i musikpedagogik
ambjorn.hugardt@kmh.se
08-16 37 39, 070-551 95 35
Hultberg Cecilia K. Professor i musikpedagogik
cecilia.hultberg@kmh.se
08-16 18 66
Kvissberg Filip Lektor i ensemblespel
filip.kvissberg@kmh.se
0736-54 09 04
Lidström Lena Studierektor, adjunkt i pianometodik
lena.lidstrom@kmh.se
0707-588 295
Lindberg-Thörnberg Ing-Marie Lektor i rytmik
ing-marie.lindberg-thornberg@kmh.se
070-758 82 92
Lindeborg Ronny Lektor i musikpedagogik
ronny.lindeborg@kmh.se
070-242 91 33
Ollén Björg Studierektor, adjunkt i blockflöjtsmetodik
bjorg.ollen@kmh.se
08-16 18 19, 072-146 07 82
Persson Mikael Doktorand i musikpedagogik
mikael.persson@kmh.se
Rasmusson Incca Studierektor, adjunkt i rytmik
incca.rasmusson@kmh.se
070-191 26 63
Rosenkull Bo Lektor i sångmetodik
bo.rosenkull@kmh.se
Sandell Anci Studierektor, lektor i musikterapi
anci.sandell@kmh.se
070-726 97 81
Strandberg Göran Lektor i piano
goran.strandberg@kmh.se
Thyrén David Studierektor, lektor i musik och samhälle
david.thyren@kmh.se
Wedin Eva Lektor i rytmik
eva.wedin@kmh.se
Wirkkala-Malmqvist Päivikki Lektor i stråkmetodik
paivikki.wirkkala-malmqvist@kmh.se
Yondt Susan Adjunkt i piano
susan.yondt@kmh.se
070-220 98 07
Uppdaterad
Uppdaterad 2015-11-12