Kontakt

Institutionen för jazz (JZ)

Prefekt Bengtsson Ola
Studierektor Grahn Stefan
   
Adefelt Jan Adjunkt i elbas, ämnesföreträdare elbas, kontrabas
jan.adefelt@kmh.se
070-725 76 88
Bengtsson Ola Lektor i elgitarr, musikteori, prefekt JZ
ola.bengtsson@kmh.se
08-16 18 50
Berggren Sven Lektor i ensemble och ensemblemetodik, mentor, ämnesföreträdare trombon
sven.berggren@kmh.se
070-770 65 268
Goohde Håkan Lektor i elgitarr, ämnesföreträdare elgitarr
hakan.goohde@kmh.se
070-312 95 95
Grahn Stefan Adjunkt i ensemble, studierektor
stefan.grahn@kmh.se
070-497 44 23
Gulz Torbjörn Lektor i arrangering, piano och teori, ämnesföreträdare musikteori
torbjorn.gulz@kmh.se
070-713 11 52
Gustafsson Gun-Britt Lektor i sång
gun-britt.gustafsson@kmh.se
070-694 29 92
Henning Ann Marie Adjunkt i piano
ann-marie.henning@kmh.se
070-473 63 88
Linder Staffan Adjunkt i elgitarr, mentor 
staffan.linder@kmh.se
070-664 94 94
Ljungkvist Fredrik Adjunkt i saxofon, ämnesföreträdare i saxofon
fredrik.ljungkvist@kmh.se
070-646 03 52
Lundin Ove Professor i piano, ämnesföreträdare piano
ove.lundin@kmh.se
070-281 42 22
Milder Joakim Professor i improvisation och ensemble, ämnesföreträdare masterprogram
joakim.milder@kmh.se
070-866 26 13
Nevrin Klas Lektor i improvisation
klas.nevrin@kmh.se
073-628 58 30
Sjögren Irene Adjunkt i sång, ämnesföreträdare sång
irene.sjogren@kmh.se
070-516 19 11
Skogh Patrik Adjunkt i trumpet,
ämnesföreträdare trumpet, storbandsansvarig
patrik.skogh@kmh.se
070-939 37 55
Stark Bengt Lektor i trumset, ämnesföreträdare trumset, slagverk
bengt.stark@kmh.se
070-493 01 27
Strokirk Bengt Projektsamordnare
bengt.strokirk@kmh.se
08-16 18 09
Söderberg Bo Adjunkt i trumset, mentor
bo.soderberg@kmh.se
08-16 18 08, 070-742 44 81
Tengstrand Arne Adjunkt i piano
arne.tengstrand@kmh.se
070-329 82 71
Uppdaterad
Uppdaterad 2016-09-09